Auto zastępcze z OC sprawcy – co trzeba wiedzieć?

Kolizja może przydarzyć się każdemu! Liczba aut na polskich drogach stale rośnie, a infrastruktura drogowa, choć z roku na rok ulega ciągłej poprawie, to jednak wciąż nie jest w stanie sprostać potrzebom. Nieprzyjemne zdarzenia drogowe to zatem wciąż smutna codzienność na polskich drogach – warto jedynie pamiętać, że jeżeli kolizja miała miejsce nie z Twojej winy, to przysługuje Ci prawo do pojazdu zastępczego, którego koszty pokryje OC sprawcy.

TM Flota i samochód zastępczy

auto zastępcze z OC sprawcy

W przypadku kolizji masz prawdo o pojazdu zastępczego na czas naprawy pojazdu.

Twoje auto jest chwilowo niedysponowane z powodu stłuczki? Nie musisz wcale jeździć komunikacją miejską lub taksówkami do pracy! Zapomnij o poszukiwaniu wolnego samochodu wśród znajomych czy rodziny.

Pomożemy Ci we wszystkich procedurach związanych z wynajmem pojazdu zastępczego.

Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces, dzięki czemu szybko i sprawnie otrzymasz auto zastępcze z OC sprawcy. Zobacz, jak to robimy! Dokąd możesz udać się po stłuczce z nie swojej winy?

Auto zastępcze otrzymać możesz w trzech miejscach:

– Od ubezpieczyciela (niesamowicie skomplikowane procedury),
– Od warsztatu (niekoniecznie zadowalający standard pojazdu),
– Od wypożyczalni, choćby takiej jak nasza.

Tak naprawdę, auto zastępcze z OC sprawcy pochodzące z wypożyczalni jest chyba najwygodniejszym rozwiązaniem. Pozostałe kroki albo zajmują zbyt dużo czasu (auto zastępcze bezpośrednio od ubezpieczyciela), albo nie dają pewności otrzymania takiego auta, na jakim nam zależy. Tymczasem, korzystając z oferty wypożyczalni samochodów luksusowych przy okazji składania podania o samochód zastępczy, nie tylko oszczędzasz czas, ale także zyskujesz pewność, że otrzymasz odpowiedni samochód.

Po zdarzeniu, po Twojej stronie pozostaje jedynie sporządzenie wniosku o pojazd zastępczy na okres remontu Twojego obecnego auta i przekazanie go, za naszym pośrednictwem, do ubezpieczyciela sprawcy. Dzięki temu, otrzymasz z naszej floty pojazd z segmentu identycznego lub podobnego do Twojego uszkodzonego auta.

Innymi słowy, jeżeli na co dzień poruszasz się autem klasy średniej, to od nas otrzymasz wygodną i elegancką Toyotę Avensis, na cały okres naprawy Twojego własnego auta.

Prawda, że wygodne?

Dlaczego powinieneś zrobić to z nami?

Przede wszystkim, oszczędzamy Twój czas. Jako że likwidacja szkód komunikacyjnych jest jedną z naszych specjalności, szybko i sprawnie przeprowadzimy Cię przez cały proces. Przede wszystkim, kompleksowo zajmiemy się kontaktem z ubezpieczycielem sprawcy kolizji.

Pomożemy Ci przy tworzeniu pisma o samochód zastępczy – zapewnimy obowiązujący aktualnie wzór takiego podania oraz pomożemy Ci przy odpowiednim jego wypełnieniu. Dzięki TM Flota nie musisz już martwić się o długie procedury czy problematyczne i czasochłonne wypełnianie setek dokumentów – zrobimy to wszystko za Ciebie!

Samochód zastępczy z OC sprawcy – opis procedury

Jak wygląda cała procedura związana z korzystaniem z pojazdu zastępczego? Dodatkowy, zdatny do jazdy samochód przysługuje Ci na cały okres naprawy Twojego auta, które uległo uszkodzeniu w trakcie stłuczki.

I teraz ważna uwaga:

Prawo do korzystania z takiego samochodu nabywasz dopiero w momencie, gdy Twój samochód rzeczywiście znajdzie się w warsztacie!

Ta zasada jest bardzo ważna, bowiem bardzo często szkody powstałe w wyniku kolizji wcale nie eliminują konkretnego samochodu z dalszej eksploatacji, a naprawy blacharskie polegają wyłącznie na kosmetycznych poprawkach. Innymi słowy, niemożliwe jest korzystanie z auta zastępczego dłużej niż trwa sama naprawa Twojego samochodu. Oprócz tego, u nas cała procedura odbywa się bezgotówkowo.

Podstawa prawna

Taka regulacja obowiązuje w Polsce jeszcze od 2011, kiedy to Sąd Najwyższy wprowadził regulację w myśl której pojazd zastępczy za rozbite auto należy się każdemu, kto potrzebuje samochodu do normalnego, codziennego funkcjonowania. Więcej informacji znaleźć można w uchwale SN z dnia 17 listopada 2011.


Jaki samochód wybrać? Przegląd najpopularniejszych modeli Toyoty.

Samochód to wciąż najwygodniejszy i najbardziej wszechstronny środek transportu, który pozwala nam zarówno na codzienną komunikację, jak i na dłuższe podróże. Aby jednak zapewniał nam pełnię komfortu, powinien być dopasowany do naszego stylu życia, sposobu, w jaki będziemy z niego korzystać oraz liczby osób, które będą się nim poruszać. 

Jakie są najbardziej ekonomiczne auta w 2021?

Samochody są głównym środkiem komunikacji Polaków. Chociaż infrastruktura rowerowa poprawia i powiększa się, a komunikacja miejska jest przeważnie łatwo dostępna, cenimy sobie niezależność jaką daje nam samochód. Nawet w dużych miastach mimo korków wolimy postawić na własne niezależne źródło transportu.

Ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu?

Mogłoby się wydawać, że posiadanie własnego samochodu w dzisiejszych czasach nie powinno już być żadnym luksusem. Rosnące zarobki Polaków sprawiają, że chętnie sięgamy po coraz droższe auta, a nierzadko nawet fabrycznie nowe. Tyle tylko, że niekoniecznie się to opłaca, przynajmniej z ekonomicznego punktu widzenia. Na szczęście, są alternatywy.

Wszystko o napędach hybrydowych

Jeszcze kilka lat temu napęd hybrydowy w Polsce mógł wydawać się swoistą ekstrawagancją. Popularny był co najwyżej wśród korporacji taksówkowych, które chciały wzmocnić swój wizerunek jako firm dbających o stan środowiska. Pozycja samochodów z napędem hybrydowym stale jednak rośnie, a zainteresowanie takimi autami wzmocniło się po wybuch afery Dieselgate w 2015.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta?

Zanim zdecydujemy się wypożyczyć samochód dobrze byłoby odrobinę dłużej pomyśleć nad naszą decyzją. Często okazuje się, że dokładnie za ten sam pojazd możemy finalnie zapłacić znacznie mniej pieniędzy. Czym więc powinniśmy kierować się w przypadku wyboru wypożyczalni?