Przeskocz do treści
 1. TMFlota
 2. /
 3. Aktualności
 4. /
 5. Na co zwrócić uwagę...

Aktualności i wydarzenia

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu auta?

Planujesz wynajem samochodu zamiast jego zakupu? Świetna decyzja! To wygodna i bezpieczna finansowo alternatywa dla kupna. I choć jest to doskonały sposób na jazdę nowym autem bez angażowania znacznych środków finansowych, to jednak warto pamiętać o tym, że nie każda oferta jest równie atrakcyjna. Firm oferujących wynajem samochodu na dłuższy okres jest coraz więcej. Pamiętaj zatem, że wysokość miesięcznej raty za wynajem to nie wszystko! Na co zwracać uwagę planując wynajem auta na dłuższy okres? Jak dobrze wynająć pojazd w tej formule? Opisujemy w tym artykule!

Nie daj się zwieść niskiej cenie!

Jeżeli planujesz długoterminowy wynajem samochodu, to zapewne często trafiasz na reklamy promujące jego wypożyczenie w szokująco niskiej kwocie. Niektóre firmy oferują wręcz dumpingowe ceny. Pamiętaj jednak, że często za tą wyjątkowo “atrakcyjną” ofertą kryć się dodatkowe, często niemałe koszty!

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 • limit kilometrów
 • serwis auta
 • ubezpieczenie
 • czas trwania umowy
 • opłaty dodatkowe

Wynajem auta i limit kilometrów

Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję koniecznie sprawdź, jaki jest limit kilometrów przewidziany dla danego auta. Jest to o tyle ważne, że za każdy “nadprogramowy” kilometr płacisz! I tu raczej nie ma co liczyć na pobłażliwość wynajmującego – firmy, które oferują wynajem samochodu naprawdę tego pilnują. Innymi słowy – zanim podpiszesz umowę na wynajem samochodu, upewnij się jaki limit kilometrów jest przewidziany. I w razie potrzeby zapytaj wynajmującego o możliwość jego zwiększenia oraz związane z tym koszty.

Serwis auta na wynajem

Może i ciężko w to uwierzyć, ale są firmy, w których wynajem auta NIE OBEJMUJE kosztów jego serwisowania. Owszem, masz do czynienia z zupełnie nowym samochodem, więc zapewne nie pojawi się konieczność wizyt w serwisie w celu dokonania jakichś napraw. Ale! Fabrycznie nowy samochód również potrzebuje okresowego serwisu. Ot, choćby wizyty w autoryzowanej stacji obsługi celem dokonania przeglądów gwarancyjnych.

Albo nawet wymiana opon. Albo naprawa uszkodzonego ogumienia/wymiana jego na nowe. To wszystko są koszty, które mogą iść w setki, a nawet tysiące złotych!

Ubezpieczenie – na co zwracać uwagę?

To rzadki przypadek, ale może się zdarzyć w przypadku wyjątkowo atrakcyjnych ofert wynajmu. Koniecznie sprawdź czy deklarowana cena za wynajęcie auta obejmuje również jego ubezpieczenie. I tyczy się to nie tylko samego OC, ale także pełny pakiet – łącznie z assistance.
Dlaczego o tym mówimy? Bo są na rynku oferty, które szokują ceną (rzadki, aczkolwiek czasem wciąż stosowany chwyt marketingowy), ale po podsumowaniu wszystkich kosztów okazują się znacznie droższe od konkurencyjnych propozycji.

Obejrzenie auta na wynajem

Teoretycznie, wynajem auta powinien odbywać się w oparciu o auta nowe lub prawie nowe, nie noszące śladów eksploatacji. W praktyce – bywa naprawdę różnie. Zanim zdecydujesz się na konkretny samochód, to lepiej… dobrze go obejrzyj! Wszelkiego typu zarysowania, wgniecenia, braki w wyposażeniu czy wręcz uszkodzenie elementów wnętrza należy odnotować w protokole odbioru auta. Po co masz potem płacić firmie wynajmującej samochód za ich usunięcie, jeżeli nie powstały one z Twojej winy? Dlatego – pamiętaj! Odbiór nowego auta – czy to na własność czy też na wynajem, to zawsze mnóstwo emocji. Nie daj się im ponieść, tylko dokładnie sprawdź auto pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Upewnij się czy samochód rzeczywiście odpowiada zamówionej specyfikacji – ostatecznie, płacisz za to!

Samochód na wynajem posiada wady – co wtedy?

Zgłoś je wynajmującemu przed wypożyczeniem. Zadbaj o to by otrzymać potwierdzenie na piśmie – taki dokument chroni Ciebie przed ewentualnymi kosztami w przyszłości!

Umowa – na co zwracać uwagę?

Dokładnie przeanalizuj co zawiera umowa o wynajmie auta. Zwróć uwagę na:

 • deklarowane limity kilometrów
 • zakres odpowiedzialności firmy wynajmującej pojazd
 • ewentualne koszty związane z przekroczeniem limitu
 • opłaty dodatkowe
 • czas trwania umowy
 • koszty związane z ewentualnym uszkodzeniem pojazdu z Twojej winy

Wynajem samochodu może być prosty!

Skoro decydujesz się na wynajem samochodu to znaczy, że cenisz sobie wygodę. Dlatego, w TMFLOTA zadbamy o to, by cały proces długoterminowego wypożyczenia auta był dla Ciebie minimalnie angażujący.

W TMFLOTA, abonament za wynajem auta pokrywa następujące koszty:

 • ubezpieczenie OC
 • ubezpieczenie assistance
 • przeglądy
 • naprawy
 • wymiany części
 • auto zastępcze

Nie ma więcej kosztów! Po Twojej stronie zostaje jedynie tankowanie czy ewentualne opłaty drogowe!

I jeszcze jedno. U nas masz pewność, że Twoja opłata za wynajem samochodu pozostanie na tym samym poziomie przez cały okres trwania umowy. Nie podwyższamy sztucznie stawek – zamiast tego dajemy Ci gwarancję utrzymania kosztów na jednym i tym samym poziomie.

Ty też możesz jeździć nowym autem!

Sprawdź ofertę TMFLOTA i wybierz samochód dla siebie. Potrzebujesz zwinnego auta do miasta? Kompaktowego kombi? A może reprezentacyjnej limuzyny lub eleganckiego SUV-a?
Każde z tych aut znajdziesz w naszej ofercie!