Przeskocz do treści
  1. TMFlota
  2. /
  3. Poradnik
  4. /
  5. Wniosek o auto zastępcze...

Aktualności i wydarzenia

Wniosek o auto zastępcze z OC sprawcy

Auto zastępcze z OC sprawcy – co trzeba wiedzieć?

Kolizja może przydarzyć się każdemu! Liczba aut na polskich drogach stale rośnie, a infrastruktura drogowa, choć z roku na rok ulega ciągłej poprawie, to jednak wciąż nie jest w stanie sprostać potrzebom. Nieprzyjemne zdarzenia drogowe to zatem wciąż smutna codzienność na polskich drogach – warto jedynie pamiętać, że jeżeli kolizja miała miejsce nie z Twojej winy, to przysługuje Ci prawo do pojazdu zastępczego, którego koszty pokryje OC sprawcy.

TM Flota i samochód zastępczy

auto zastępcze z OC sprawcy

W przypadku kolizji masz prawdo o pojazdu zastępczego na czas naprawy pojazdu.

Twoje auto jest chwilowo niedysponowane z powodu stłuczki? Nie musisz wcale jeździć komunikacją miejską lub taksówkami do pracy! Zapomnij o poszukiwaniu wolnego samochodu wśród znajomych czy rodziny.

Pomożemy Ci we wszystkich procedurach związanych z wynajmem pojazdu zastępczego.

Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces, dzięki czemu szybko i sprawnie otrzymasz auto zastępcze z OC sprawcy. Zobacz, jak to robimy! Dokąd możesz udać się po stłuczce z nie swojej winy?

Auto zastępcze otrzymać możesz w trzech miejscach:

– Od ubezpieczyciela (niesamowicie skomplikowane procedury),
– Od warsztatu (niekoniecznie zadowalający standard pojazdu),
– Od wypożyczalni, choćby takiej jak nasza.

Tak naprawdę, auto zastępcze z OC sprawcy pochodzące z wypożyczalni jest chyba najwygodniejszym rozwiązaniem. Pozostałe kroki albo zajmują zbyt dużo czasu (auto zastępcze bezpośrednio od ubezpieczyciela), albo nie dają pewności otrzymania takiego auta, na jakim nam zależy. Tymczasem, korzystając z oferty wypożyczalni samochodów luksusowych przy okazji składania podania o samochód zastępczy, nie tylko oszczędzasz czas, ale także zyskujesz pewność, że otrzymasz odpowiedni samochód.

Po zdarzeniu, po Twojej stronie pozostaje jedynie sporządzenie wniosku o pojazd zastępczy na okres remontu Twojego obecnego auta i przekazanie go, za naszym pośrednictwem, do ubezpieczyciela sprawcy. Dzięki temu, otrzymasz z naszej floty pojazd z segmentu identycznego lub podobnego do Twojego uszkodzonego auta.

Innymi słowy, jeżeli na co dzień poruszasz się autem klasy średniej, to od nas otrzymasz wygodną i elegancką Toyotę Avensis, na cały okres naprawy Twojego własnego auta.

Prawda, że wygodne?

Dlaczego powinieneś zrobić to z nami?

Przede wszystkim, oszczędzamy Twój czas. Jako że likwidacja szkód komunikacyjnych jest jedną z naszych specjalności, szybko i sprawnie przeprowadzimy Cię przez cały proces. Przede wszystkim, kompleksowo zajmiemy się kontaktem z ubezpieczycielem sprawcy kolizji.

Pomożemy Ci przy tworzeniu pisma o samochód zastępczy – zapewnimy obowiązujący aktualnie wzór takiego podania oraz pomożemy Ci przy odpowiednim jego wypełnieniu. Dzięki TM Flota nie musisz już martwić się o długie procedury czy problematyczne i czasochłonne wypełnianie setek dokumentów – zrobimy to wszystko za Ciebie!

Samochód zastępczy z OC sprawcy – opis procedury

Jak wygląda cała procedura związana z korzystaniem z pojazdu zastępczego? Dodatkowy, zdatny do jazdy samochód przysługuje Ci na cały okres naprawy Twojego auta, które uległo uszkodzeniu w trakcie stłuczki.

I teraz ważna uwaga:

Prawo do korzystania z takiego samochodu nabywasz dopiero w momencie, gdy Twój samochód rzeczywiście znajdzie się w warsztacie!

Ta zasada jest bardzo ważna, bowiem bardzo często szkody powstałe w wyniku kolizji wcale nie eliminują konkretnego samochodu z dalszej eksploatacji, a naprawy blacharskie polegają wyłącznie na kosmetycznych poprawkach. Innymi słowy, niemożliwe jest korzystanie z auta zastępczego dłużej niż trwa sama naprawa Twojego samochodu. Oprócz tego, u nas cała procedura odbywa się bezgotówkowo.

Podstawa prawna

Taka regulacja obowiązuje w Polsce jeszcze od 2011, kiedy to Sąd Najwyższy wprowadził regulację w myśl której pojazd zastępczy za rozbite auto należy się każdemu, kto potrzebuje samochodu do normalnego, codziennego funkcjonowania. Więcej informacji znaleźć można w uchwale SN z dnia 17 listopada 2011.