Przeskocz do treści
  1. TMFlota
  2. /
  3. Poradnik
  4. /
  5. Możliwości wynajmu aut

Aktualności i wydarzenia

Możliwości wynajmu aut

Motoryzacja odcisnęła na nas tak wyraźne piętno, że nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez samochodu. Posiadanie auta na własność stało się koniecznością, a nie przywilejem bogaczy. Jeździmy dalej i szybciej.

Chcemy sięgać po więcej, często zapożyczając się ponad miarę. Warto się zatem zastanowić czy naprawdę potrzebujemy własnego pojazdu. Przecież wiąże się to nie tylko z wysokim kosztem zakupu, ale również z wydatkami na paliwo, olej czy serwis. Okazuje się, że często lepiej jest skorzystać z długoterminowego wynajmu samochodów.

Sportowe czy luksusowe?

Wiadomo, że poruszanie się autami luksusowymi czy sportowymi podnosi nasz prestiż. Podejmując decyzję o długoterminowym wynajmie aut powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego tak naprawdę potrzebujemy pojazdu? Jeżeli poruszamy się nim tylko na spotkania biznesowe, między firmą i klientami, to rozsądniej jest wybrać wygodne auto luksusowe.

W długich trasach liczy się komfort jazdy, a do tego obowiązuje niepisana zasada, jak nas widzą, tak nas piszą. Stąd wybór dobrego samochodu jest kwestią kluczową. Oczywiście można pojechać na spotkanie z ważnym partnerem odrapanym pojazdem klasy średniej, ale może się okazać, że osłabimy swoją pozycję przetargową, a nawet stracimy wartościowy kontrakt. Z kolei jeśli chcemy korzystać uroków motoryzacji także poza firmą, to dobrym pomysłem będzie auto sportowe.

Przyjemność z pokonywania drogi w mocnym samochodzie o agresywnej sylwetce i przyspieszeniu wciskającym w fotel, jest dla wielu z nas nieporównywalna z niczym innym. Takie pojazdy budzą zrozumiały szacunek innych użytkowników dróg. Piękne linie, łączą się z równie pięknymi wnętrzami i mocnymi silnikami, które sprawdzą się w każdej sytuacji na drodze. Wiele z takich pojazdów to auta ekskluzywne.

Dostępne w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Zakup takich modeli wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami, które mogą przekroczyć budżet nawet dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi tu długoterminowy wynajem aut. Korzystając z oferty sprawdzonych firm w Warszawie, czy innych miastach, można wynająć prawdziwe perełki, które sprawdzą się zarówno podczas oficjalnych wyjazdów, jak i podczas niezobowiązujących, relaksujących wypadów.

Modne hybrydy

Lexus NX

Lexus NX to ciekawy model auta hybrydowego, który możemy wynająć na dłuższy termin

Patrząc na przykładowe ceny długoterminowego wynajmu aut, możemy się przekonać, że wynajęcie luksusowego auta nie jest tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że takie pojazdy mogą charakteryzować się większym spalaniem paliwa, co oczywiście wpływa na ogólne koszty podróży.

Z drugiej strony w kategorii aut luksusowych coraz częściej spotykamy pojazdy hybrydowe czy elektryczne, gdzie koszt przejechanego kilometra jest niewielki. Do tego wiele firm ceni sobie dbałość o środowisko i korzysta tylko z takich rozwiązań, aby wzmocnić swój wizerunek. To doskonały chwyt marketingowych, który jest wykorzystywany coraz śmielej także nad Wisłą.

Wygoda przede wszystkim

Długoterminowy wynajem samochodów sprawdzi się także, gdy chcemy skorzystać z nich w celach prywatnych. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby luksusowym czy sportowym samochodem pojechać na wakacje. Oczywiście wybór pojazdu zależeć będzie od planowanej trasy. Na dziurawe bezdroża nie zabierzemy luksusowej limuzyny, a raczej sportową terenówkę, która nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Tutaj dochodzimy do kolejnego atutu wynajmu samochodów. Współpracując ze sprawdzoną firmą nie musimy martwić się o serwisowanie pojazdu. Mamy pewność, że samochód będzie sprawdzony przez autoryzowanych mechaników i będzie przygotowany według naszych wytycznych odnośnie wyposażenia na trasę. Posiadając własny samochód sami musimy troszczyć się o terminy przeglądów, sprawdzanie stanu technicznego, wymianę opon, oleju i innych elementów. Biorąc pod uwagę, że żyjemy w wiecznej pogoni, nie mamy na to po prostu czasu. Jeżeli możemy zdjąć z siebie ciężar tych obowiązków, to czemu tego nie zrobić?

Wynajmując długoterminowo samochód nie troszczymy się również o jego ubezpieczenie. Nie musimy wybierać odpowiedniego pakietu, zastanawiając się czy mamy pakiet assistance, zieloną kartę czy inne dokumenty potrzebne podczas długiego zagranicznego wyjazdu. Takimi sprawami zajmują się fachowcy, nam pozwalając skupić się na rozkoszowaniu się podróżą w luksusowych warunkach. Nie musimy pamiętać również o kamizelkach odblaskowych, kole zapasowym czy innych elementach wyposażenia pojazdu, które mogą być wymagane za granicą. Sprawdzenie przepisów i wymogów nie będzie już naszym obowiązkiem. Przekazujemy tylko informację o trasie, a o szczegóły wyposażenia zadbają eksperci.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wynajmując auta długoterminowo mamy też gwarancję dobrej ceny. Będzie ona z pewnością niższa w przeliczeniu na dobę, niż gdybyśmy chcieli wynająć ekskluzywne auto  na weekend. Nikt nam tego nie zabroni, ale warto przeprowadzić kalkulację i ocenić czy nie lepiej cieszyć się nim dłużej. Podliczając wszystkie koszty, również czasowe, może się okazać, że długoterminowy wynajem samochodu jest rozwiązaniem zdecydowanie korzystniejszym od zakupu samochodu.