Przeskocz do treści
  1. TMFlota
  2. /
  3. Poradnik
  4. /
  5. Wynajem długoterminowy aut premium

Aktualności i wydarzenia

Wynajem długoterminowy aut premium

Długoterminowy wynajem aut – wygoda i bezpieczeństwo

Nie ukrywajmy – szczerze można powiedzieć, że samochód samochodowi nierówny. W dzisiejszych czasach ma go również przeciętny Kowalski, ponieważ jest to towar stosunkowo łatwo dostępny i praktycznie każdy może wybrać model odpowiadający jego potrzebom i zasobności portfela. Tak naprawdę, wymagają tego czasy – samochód to wygoda, komfort i znaczne ułatwienie życia – aby dojechać do pracy, pojechać na zakupy, na urlop, w razie niespodziewanego wyjazdu.

Większość marzy o luksusowym i atrakcyjnym aucie, ale upraszczając – niestety nie każdego na nie stać. Jak mówi popularne motoryzacyjne powiedzenie „człowiek dwa razy się cieszy, pierwszy – jak kupuje, drugi – jak sprzedaje samochód”.

Czy warto więc kupować auto?

Może lepiej je po prostu użytkować?

Co w przypadku kiedy przeciętny człowiek nie ma tylu pieniędzy, aby od razu kupić ekskluzywne auto, albo nie ma możliwości wziąć dużego kredytu na ten zakup? Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest po prostu długoterminowy wynajem samochodów klasy premium.

Wynajem długoterminowy aut prestiżowych

Wynajem długoterminowy aut premium to dobra alternatywa wobec zakupu za gotówkę.

Co to jest wynajem długoterminowy?

Coraz więcej ludzi decyduje się na wynajem długoterminowy aut. Nie jest to tylko rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw – tak naprawdę z tej oferty korzystać może każdy przeciętny, indywidualny klient. Wynajem długoterminowy polega na użytkowaniu samochodu przez dłuższy czas (zwykle minimum 24 miesiące) na zasadzie regulowania płatności poprzez stałą, określoną miesięczną opłatę, która oczywiście zależy od wielu czynników.

W umowie najmu określa się szacowany przebieg, jaki wykona auto na czas użytkowania. Pozwala to przedsiębiorcy mniej więcej określić, jakie będą koszty związane z eksploatacją samochodu. W większości przypadków, oferta zawiera w sobie już wszelakie opłaty związane z serwisowaniem, ubezpieczeniami, jak i wspomnianą już eksploatacją auta.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm i wielu specjalistów, którzy zajmują się tematem wynajmu długoterminowego aut jak np. firma z Warszawy . Na tej stronie można znaleźć wiele ciekawych ofert wynajmu takich marek Opel, BMW, Skoda czy też Volkswagen, wraz z fachowymi poradami, dostosowaniem oferty do indywidualnych potrzeb każdego klienta, a także możliwością wyłącznego użytkowania luksusowych aut premium.

Obecnie niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup reprezentacyjnego i elitarnego pojazdu za 200 tys. zł prosto z salonu, dlatego też firmy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, oferują wynajem prestiżowych aut za naprawdę dobrą i niewygórowaną opłatę miesięczną.

Zalety wynajmu długoterminowego aut premium

– W większości przypadków brak wkładu własnego,
– Naprawy i przeglądy są już wliczone w cenę – przysługuje ci także samochód zastępczy w razie naprawy,
– Po okresie najmu nie musisz wykupić auta – możesz wziąć po prostu nowe i lepsze,
– Dzięki wpłacie wstępnej (wysokości wkupu) – niskie miesięczne raty,
– Nie musisz przejmować się opłatami, ubezpieczeniem i różnymi dodatkowymi kosztami – wszystkim tym zajmuje się już właściciel pojazdu – czyli firma.

Czy wynajem luksusowego auta jest dla ciebie?

Nadal zastanawiasz się nad tym czy wynajem auta jest dla ciebie?

Odpowiedz sobie na kilka pytań:

– Lubisz luksusowe, sportowe, czy też po prostu komfortowe samochody?
– Chcesz co jakiś czas mieć nowe i lepsze auto?
– Nie chcesz potem wykupować samochodu?
– Nie masz czasu i głowy do zajmowania się dodatkowymi sprawami, takimi jak ubezpieczenie, przegląd, wymiany opon?
– Możesz wydysponować co miesiąc niezbyt wygórowaną (jak na tę klasę pojazdu) ratę za użytkowanie?
– Masz dość gotówki, aby na początku dokonać jednorazowego wykupu?

Jeśli tak – wynajem jest dla ciebie opcją wręcz idealną. Jednak jeśli boli cię to, że samochód nie jest tak naprawdę twoją własnością i przeszkadza ci, że masz określony limit kilometrów – wówczas musisz się bardzo poważnie zastanowić.

Wynajem aut przyszłością branży motoryzacyjnej?

Wiesz już, że długoterminowy wynajem samochodu jest dla ciebie, ale nie wiesz jakie auto będzie odpowiednie? Pośród wielu ofert różnych firm zawsze uda się znaleźć odpowiedni pojazd dla siebie. Możesz przebierać w ofertach różnych modeli i jednostek napędowych – diesel, benzyna, LPG, a nawet coraz popularniejsze hybrydy.

Zawsze warto zasięgnąć fachowej porady i po prostu skontaktować się z przedstawicielami firmy, aby mogli udzielić pomocy i dostosować auto do konkretnych, indywidualnych potrzeb. Dziś nie trzeba być przedsiębiorcą, aby wynająć luksusowy samochód. Choć nie da się ukryć, że dla tej grupy społecznej jest to naprawdę wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki wynajmowi samochodu przedsiębiorca może z wyprzedzeniem zaplanować swój budżet, a dzięki mniejszej liczbie faktur ułatwia to również pracę księgowości. Świat idzie do przodu, warto więc szukać innowacyjnych rozwiązań i stawiać na te proste i konkretne pomysły.